deGov (9.0.0) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Icon
it: Icona

en: User
it: Utente

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Node
it: Nodo

en: View arguments
it: Argomenti vista

en: Logout
it: Esci

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Sources
it: Sorgenti

en: Source
it: Sorgente

en: Limit
it: Limite

en: Selector
it: Selettore

en: Missing
it: Mancante

en: permissions
it: permessi

en: label
it: etichetta

en: Field types
it: Tipi di campo

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
