deGov (9.0.12) - en to el translation catalogue (160 entries)

en: tags
el: ετικέτες

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Place
el: Τόπος

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Synonyms
el: Συνώνυμα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: settings
el: ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Top
el: Κορυφή

en: Small
el: Μικρό

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Text
el: Κείμενο

en: Upload
el: Αποστολή

en: type
el: τύπος

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: Node
el: Κόμβος

en: All
el: Όλες

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Medium
el: Μέσο

en: Media
el: Μέσα

en: Month
el: Μήνας

en: Desc
el: Φθί

en: Day
el: Ημέρα

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: User login
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: Users
el: Χρήστες

en: Position
el: Θέση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: File Upload
el: Αποστολή αρχείου

en: Sources
el: Πηγές

en: Full text
el: Πλήρες κείμενο

en: Source
el: Πηγή

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Today
el: Σήμερα

en: Limit
el: Όριο

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Granularity
el: Διακριτότητα

en: To date
el: Μέχρι ημερομηνία

en: From date
el: Από ημερομηνία

en: Map
el: Χάρτης

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Hours
el: Ώρες

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Slide
el: Κύλιση

en: Reference
el: Αναφορά

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Permissions
el: Άδειες

en: Standard
el: Βασικό

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Go to first page
el: Πρώτη σελίδα

en: Go to last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Permission
el: Άδεια

en: Sitemap
el: Χάρτης ιστοτόπου

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Reply
el: Απάντηση

en: Not configured
el: Δεν έχει διευθετηθεί

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Usage
el: Χρήση

en: Alias
el: Ψευδώνυμο

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: Image Browser
el: Εξερευνητής Εικόνων

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: of
el: από

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Download file
el: Κατέβασμα αρχείου

en: label
el: ετικέτα

en: Submit button text
el: Κείμενο πλήκτρου υποβολής

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Pagination
el: Σελιδοποίηση

en: Installed %module module.
el: Εγκαταστάθηκε η μονάδα %module.

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Display basic HTML help in long filter tips
el: Προβολή βασικής βοήθειας για την HTML στις εκτεταμένες συμβουλές φίλτρων

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
el: Εμφάνιση των αναφερόμενων οντοτήτων που απεικονίζονται από την entity_view().

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: The configuration was imported successfully.
el: Η ρύθμιση εισήχθη με επιτυχία.

en: Field formatters
el: Μορφοποιητές πεδίου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.
