deGov (9.0.12) - en to kn translation catalogue (128 entries)

en: tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್ ಗಳು

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Embedded
kn: ಅಡಕಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Drupal
kn: ಡ್ರುಪಾಲ್

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Fax
kn: ಫ್ಯಾಕ್ಸ್‍

en: Day
kn: ದಿನ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: Downloads
kn: ಡೌನ್‌ಲೋಡ್‌ಗಳು

en: Background color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Search Results
kn: ಹುಡುಕು ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: to
kn: ಗೆ

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Search results
kn: ಶೋಧನೆಯ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Access Denied
kn: ನಿಲುಕನ್ನು ನಿರಾಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Standard
kn: ಶಿಷ್ಟ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Go to first page
kn: ಮೊದಲ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to last page
kn: ಕೊನೆಯ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: Reply
kn: ಉತ್ತರಿಸು

en: Not configured
kn: ಸಂರಚಿತವಾಗಿರದ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: Border color
kn: ಅಂಚಿನ ಬಣ್ಣ:

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: 1
kn: ೧

en: of
kn: ನ

en: permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Pause
kn: ತಾತ್ಕಲಿಕ ತಡೆ

en: with
kn: ನೊಂದಿಗೆ

en: Play
kn: ಚಲಾಯಿಸು

en: label
kn: ಲೇಬಲ್

en: Installed %module module.
kn: %module ಮಾಡ್ಯುಲ್ ಇನ್ಸ್ಟಾಲ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ

en: Max height
kn: ಸಲಹೆ
