deGov (9.0.3) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Icon
fr: Icône

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: Node
fr: Nœud

en: View arguments
fr: Arguments de la vue

en: Url
fr: URL

en: Enable module
fr: Activer le module

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Limit
fr: Limite

en: Selector
fr: Sélecteur

en: Access Denied
fr: Accès refusé

en: Missing
fr: Manquant

en: Consumer key
fr: Clé du client

en: Consumer secret
fr: Clé secrète du client

en: permissions
fr: droits

en: Link url
fr: URL du lien

en: label
fr: libellé

en: Field types
fr: Types de champs

en: Access token
fr: Jeton d'accès

en: Twitter username
fr: Nom d'utilisateur Twitter

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Sign in
fr: Se connecter

en: Linkit URL converter
fr: Convertisseur d'URL Linkit

en: Updates links inserted by Linkit to point to entity URL aliases.
fr: Met à jour les liens insérés par Linkit qui pointent vers des alias d'URL d'entités.
