deGov (9.0.3) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Icon
hi: चिन्ह

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Url
hi: URL

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Sources
hi: स्रोत

en: Source
hi: स्रोत

en: Limit
hi: सीमा

en: Selector
hi: चयनकर्ता

en: Missing
hi: लापता

en: label
hi: लेबल

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Social media links
hi: सामाजिक मीडिया लिंक
