deGov (9.0.5) - en to is translation catalogue (77 entries)

en: tags
is: frámerki

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Høvundur

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Description
is: Lýsing

en: Enabled
is: Virkjað

en: Comments
is: Viðmerkingar

en: Tags
is: Frámerki

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Innihaldssløg

en: Download
is: Tak niður

en: Version
is: Útgáva

en: Edit
is: Broyt

en: Reset
is: Tómstilla

en: This action cannot be undone.
is: Hendan gerð kann ikki angrast.

en: - None -
is: - Einki -

en: Weight
is: Vekt

en: Synonyms
is: Samheiti

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Go to previous page
is: Far til fyrru síðu

en: Go to next page
is: Far til næstu síðu

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: Field
is: Rein

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Dagfør

en: Small
is: Lítið

en: Time
is: Tíð

en: View
is: Vís

en: Text
is: Tekstur

en: Upload
is: Uppsending

en: type
is: slag

en: User
is: Brúkari

en: Continue
is: Halt áfram

en: Node
is: Knútur

en: All
is: Øll

en: Year
is: Ár

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Url
is: Leinki

en: Roles
is: Leiklutir

en: Filter
is: Filtur

en: Location
is: Pláss

en: Revisions
is: Útgávur

en: Medium
is: Miðal

en: Month
is: Mánaður

en: Day
is: Dagur

en: User login
is: Brúkara-innriting

en: Blog
is: Blogga

en: Users
is: Brúkarar

en: Sources
is: Keldur

en: Full text
is: Fullur tekstur

en: Search results
is: Leitiúrslit

en: Permissions
is: Rættindi

en: Go to first page
is: Far til fyrstu síðu

en: Go to last page
is: Far til síðstu síðu

en: Blocks
is: Blokkar

en: Publish
is: Gev út

en: Permission
is: Rættindi

en: Subtitle
is: Næsta yvirskrift

en: Reply
is: Svar

en: Alias
is: Hjáleinki

en: About
is: Um

en: Primary tabs
is: Fyrstu spjaldur

en: Secondary tabs
is: Næstu spjaldur

en: Installed %module module.
is: Legði inn %module mótul.

en: Powered by Drupal
is: Rikið við Drupal
