deGov (9.0.7) - en to cs translation catalogue (145 entries)

en: tags
cs: tagy

en: Title
cs: Nadpis

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Comments
cs: Komentáře

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Download
cs: Stáhnout

en: Version
cs: Verze

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Message
cs: Zpráva

en: - None -
cs: - Nic -

en: Place
cs: Místo

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Synonyms
cs: Synonyma

en: Settings
cs: Nastavení

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: settings
cs: nastavení

en: Field
cs: Pole

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Top
cs: Nahoru

en: Small
cs: Malý

en: Icon
cs: Ikona

en: Time
cs: Čas

en: View
cs: Zobrazit

en: Upload
cs: Nahrát

en: type
cs: typ

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Email
cs: E-mail

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: Node
cs: Uzly

en: All
cs: Vše

en: Year
cs: Rok

en: Date format
cs: Formát data

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: View arguments
cs: Views argumenty

en: Bottom
cs: Dole

en: Roles
cs: Role

en: Filter
cs: Filtr

en: Revisions
cs: Revize

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: Month
cs: Měsíc

en: Desc
cs: Sestupně

en: Day
cs: Den

en: Start
cs: Začátek

en: End
cs: Konec

en: Downloads
cs: Stažení souborů

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Users
cs: Uživatelé

en: Close
cs: Zavřít

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: Sources
cs: Zdroje

en: Full text
cs: Celý text

en: Source
cs: Zdroj

en: Search results
cs: Výsledky vyhledávání

en: Today
cs: Dnes

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Date display
cs: Zobrazení data

en: To date
cs: Do data

en: From date
cs: Od data

en: Map
cs: Mapa

en: Hours
cs: Hodin

en: Missing
cs: Chybějící

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Theme settings
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Minutes
cs: Minuty

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Blocks
cs: Bloky

en: Publish
cs: Zveřejnit

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Reply
cs: Odpovědět

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: When
cs: Když

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Usage
cs: Použití

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Telephone
cs: Telefon

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Update every
cs: Aktualizovat každých

en: nodes
cs: uzly

en: Entity type
cs: Typ entity

en: of
cs: z

en: permissions
cs: oprávnění

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Relative date
cs: Relativní datum

en: Library
cs: Knihovna

en: Max width
cs: Maximální šířka

en: Field types
cs: Typy polí

en: Display basic HTML help in long filter tips
cs: V tipech pro formátování zobrazit základní nápovědu k HTML.

en: Max height
cs: Maximální výška

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Wrapper class
cs: Obalovací třída

en: Social media
cs: Sociální média

en: Master
cs: Nadřízené

en: An autocomplete text field.
cs: Textové pole s automatickým dokončováním.

en: @name field is required.
cs: Pole @name je povinné.

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: The configuration was imported successfully.
cs: Konfigurace byla úspěšně importována.

en: Field formatters
cs: Formátovače pole

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.
