deGov (9.1.1) - en to fi translation catalogue (204 entries)

en: tags
fi: tunnisteet

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Comments
fi: Kommentit

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Download
fi: Lataa

en: Version
fi: Versio

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: settings
fi: asetukset

en: Back
fi: Takaisin

en: Field
fi: Kenttä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Update
fi: Päivitys

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Icon
fi: Ikoni

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Text
fi: Teksti

en: Upload
fi: Siirrä

en: type
fi: tyyppi

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: All
fi: Kaikki

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Embedded
fi: Sisällytetty

en: View arguments
fi: Näytön argumentit

en: Bottom
fi: Alhaalla

en: Url
fi: Osoite

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Location
fi: Sijainti

en: Revisions
fi: Versiot

en: Gallery
fi: Galleria

en: Normal
fi: Normaali

en: Enable module
fi: Aktivoi moduuli

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: Month
fi: Kuukausi

en: Day
fi: Päivä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Loop
fi: Kierros

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Padding
fi: Täyte

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Position
fi: Sijoitus

en: E-Mail
fi: Sähköpostiosoite

en: Latest
fi: Viimeisin

en: Close
fi: Sulje

en: Duration
fi: Kesto

en: Search Results
fi: Haun tulokset

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Share
fi: Jaa

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: Sources
fi: Lähteet

en: Full text
fi: Koko teksti

en: Source
fi: Lähde

en: Search results
fi: Hakutulokset

en: Today
fi: Tänään

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: Granularity
fi: Rakeisuustaso

en: Map
fi: Kartta

en: Selector
fi: Valitsin

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Hours
fi: Tunnit

en: Info
fi: Tieto

en: Slide
fi: Liu'uta

en: Reference
fi: Viittaus

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Standard
fi: Standardi

en: Theme settings
fi: Teema-asetukset

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Publish
fi: Julkaise

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Sitemap
fi: Sivukartta

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Reply
fi: Vastaa

en: Not configured
fi: Ei asetettu

en: When
fi: Milloin

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Usage
fi: Käyttö

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Term synonyms
fi: Termien synonyymit

en: Headline
fi: Otsikko

en: About
fi: Tietoja

en: nodes
fi: solmut

en: Offset top
fi: Yläreunuksen leveys

en: Speed
fi: Nopeus

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Where
fi: Missä

en: changed
fi: muokattu

en: of
fi: /

en: permissions
fi: käyttöoikeuksia

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Bundle
fi: Paketti

en: Pause
fi: Pysäytä

en: label
fi: etiketti

en: Submit button text
fi: Lähetyspainikkeen teksti

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Installed %module module.
fi: Asennettiin %module moduuli.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Relative date
fi: Suhteellinen päivämäärä

en: Library
fi: Kirjasto

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Scheduled date
fi: Ajastuspäivä

en: Max width
fi: Enimmäisleveys

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Display basic HTML help in long filter tips
fi: Näytä yksinkertaista HTML:ää pidemmissä suodatinohjeissa.

en: Max height
fi: Enimmäiskorkeus

en: Video URL
fi: Videon URL-osoite

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Slides
fi: Diat

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Wrapper class
fi: Ympäröivän elementin luokka

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Master
fi: Isäntä

en: An autocomplete text field.
fi: Autocomplete tekstikenttä.

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
fi: Näytä entity_view():n renderöimät viitatut entiteetit.

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: The configuration was imported successfully.
fi: Asetustiedosto onnistuneesti tuotu.

en: Stores a URL string, optional varchar link text, and optional blob of attributes to assemble a link.
fi: Tallentaa merkkijonon, vaihtoehtoisen varchar linkkitekstin ja vaihtoehtoiset blob muuttujat linkin luomista varten.

en: Field formatters
fi: Kentän muokkaajat

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Show in media library
fi: Näytä mediakirjastossa

en: Shown in media library
fi: Näytetään mediakirjastossa

en: Hidden in media library
fi: Piilotettu mediakirjastosta
