deGov (9.1.7) - en to am translation catalogue (71 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Author
am: ደራሲ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Version
am: ሥሪት

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Update
am: አዘምን

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: RSS
am: አር ኤስ ኤስ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: Footer
am: ግርጌ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Medium
am: መካከለኛ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Source
am: ምንጭ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Tabs
am: ትሮች

en: Go to first page
am: ወደ መጀመሪያ ገጽ ሂድ

en: Go to last page
am: ወደ መጨረሻ ገጽ ሂድ

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Publish
am: አትም

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Field formatters
am: የመስክ መቅረፆች

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
