deGov (9.2.0) - en to bn translation catalogue (58 entries)

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Download
bn: ডাউনলোড

en: Version
bn: সংস্করণ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Upload
bn: আপলোড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Year
bn: বছর

en: Block
bn: ব্লক

en: Url
bn: ইউআরএল

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Month
bn: মাস

en: Day
bn: দিন

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Sources
bn: উৎস

en: Today
bn: আজ

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Installed %module module.
bn: সংস্থাপিত %module মডিউল
