deGov (9.2.4) - en to is translation catalogue (116 entries)

en: tags
is: merki

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Comments
is: Ummæli

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Synonyms
is: Samheiti

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: settings
is: stillingar

en: Back
is: Til baka

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Update
is: Uppfæra

en: Top
is: Toppur

en: Small
is: Lítið

en: Icon
is: Táknmynd

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Audio
is: Hljóð

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Upload
is: Hlaða upp

en: type
is: gerð

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Continue
is: Halda áfram

en: Email
is: Netfang

en: Email Address
is: Netfang

en: Node
is: Nóða

en: FAQ
is: Algengar Spurningar

en: All
is: Allt

en: Year
is: Ár

en: Date format
is: Dagsetningarsnið

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Url
is: Vefslóð

en: Footer
is: Fótur

en: Roles
is: Hlutverk

en: Revisions
is: Útgáfur

en: API Key
is: API Lykill

en: Enable module
is: Virkja einingu

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Month
is: Mánuður

en: Day
is: Dagur

en: Start
is: Hefst

en: End
is: Lýkur

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Users
is: Notendur

en: Close
is: Loka

en: Search Results
is: Leitarniðurstöður

en: Logout
is: Útskrá

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Share
is: Deila

en: Sources
is: Uppsprettur

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Today
is: Í dag

en: Hour
is: Klukkustund

en: Minute
is: Mínúta

en: Second
is: Sekúnda

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Permissions
is: Réttindi

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Apply
is: Virkja

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Blocks
is: Blokkir

en: Permission
is: Réttindi

en: Reply
is: Svara

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Telephone
is: Sími

en: About
is: Um

en: of
is: af

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Field types
is: Tegundir svæða

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Media Image
is: Margmiðlunarmynd
