Designs (1.0.0) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Remove
fr: Retirer

en: More
fr: Plus

en: Number
fr: Nombre

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Preview
fr: Aperçu

en: Default
fr: Par défaut

en: Core
fr: Cœur

en: Views
fr: Vues

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Create
fr: Créer

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Items
fr: Éléments

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Current
fr: Actuel

en: Attributes
fr: Attributs

en: Last
fr: Dernier

en: Rows
fr: Rangées

en: Exposed Filters
fr: Filtres exposés

en: Template
fr: Gabarit

en: Hidden
fr: Caché

en: Token
fr: Jeton (token)

en: First
fr: Premier

en: Entity
fr: Entité

en: Empty
fr: Vide

en: on
fr: activé

en: Select
fr: Sélectionner

en: Pager
fr: Pagination

en: Setting
fr: Paramètre

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Regions
fr: Régions

en: Invalid display id @display
fr: Identifiant (ID) de l'affichage @display invalide

en: Boolean
fr: Booléen

en: Absolute
fr: Absolu

en: Field formatter
fr: Mise en forme de champ

en: No field is displayed.
fr: Aucun champ n'est affiché.

en: No field is hidden.
fr: Aucun champ n'est caché.

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Parents for @title
fr: Parents pour @title

en: All values
fr: Toutes les valeurs

en: Region for @title
fr: Région pour @title

en: Feed Icons
fr: Icônes de flux

en: Views row
fr: Ligne de Views
