Designs (1.0.8) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Value
id: Nilai

en: Remove
id: Hapus

en: More
id: Selengkapnya

en: Number
id: Angka

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: Text
id: Teks

en: Layout
id: Tata letak

en: Create
id: Buat

en: Add content
id: Tambahkan konten

en: Block
id: Blok

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Items
id: Item

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Current
id: Saat ini

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Last
id: Terakhir

en: Rows
id: Baris

en: Exposed Filters
id: Filter terekspos

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: First
id: Pertama

en: Entity
id: Entitas

en: Empty
id: Kosong

en: Select
id: Pilih

en: Pager
id: Pembuat halaman

en: Setting
id: Konfigurasi

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Update settings
id: Pengaturan pemutakhiran

en: Invalid display id @display
id: ID display tidak cocok @display

en: Field formatter
id: Pemformat Field

en: No field is displayed.
id: Tidak ada field yang ditampilkan.

en: No field is hidden.
id: Tidak ada field yang disembunyikan.

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Parents for @title
id: Induk untuk @title
