Devel (4.1.3) - en to he translation catalogue (143 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: title
he: כותרת

en: value
he: ערך

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Closed
he: סגור

en: Subject
he: נושא

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: Priority
he: עדיפות

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Variable
he: משתנה

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Open
he: פתוח

en: Icon
he: סמל

en: Time
he: זמן

en: Views
he: היבטים

en: Path
he: מיקום

en: Vocabularies
he: מילונים

en: Modules
he: רכיבים

en: Region
he: איזור

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: path
he: נתיב

en: type
he: סוג

en: Mail
he: מייל

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Configure
he: הגדרות

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Exclude
he: לא לכלול

en: vocabularies
he: מילונים

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Drupal
he: דרופל

en: Not found
he: לא נמצא

en: Url
he: כתובת url

en: Host
he: שם שרת

en: To
he: אל

en: Roles
he: תפקידים

en: Filter
he: סינון

en: Session ID
he: מזהה הפעלה

en: Fields
he: שדות

en: Count
he: כמות

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: State
he: מצב

en: Method
he: שיטה

en: Events
he: אירועים

en: Now
he: עכשיו

en: Configuration
he: הגדרות

en: External
he: חיצוני

en: Users
he: חברי האתר

en: Cache
he: מטמון

en: Provider
he: ספק

en: Clear cache
he: ניקוי מטמון

en: Hidden
he: מוסתר

en: Token
he: אסימון

en: Switch
he: החלפה

en: ago
he: לפני

en: Front page
he: דף הבית

en: Definition
he: הגדרה

en: Limit
he: גבול

en: Info
he: מידע

en: Plugin
he: פלאגין

en: Completed
he: נשלם

en: Failed
he: נכשל

en: Enter username
he: הזנת שם משתמש

en: Username not found
he: שם משתמש לא נמצא

en: Themes
he: עיצובים

en: Translations
he: תרגומים

en: users
he: משתמשים

en: Translated
he: מתורגם

en: Blocks
he: בלוקים

en: Available
he: זמין

en: 1 user | @count users
he[0]: חבר אחד
he[1]: @count חברים

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
he: להלן תכולת המשתנה<code>$_SESSION</code> שלך.

en: Reinstall modules
he: התקן מחדש מודולים

en: Session viewer
he: צופה ההפעלה

en: Switch user
he: החלפת משתמש

en: Number of users to display in the list
he: מספר משתמשים להצגה ברשימה

en: This user can switch back.
he: משתמש זה יכול לחזור חזרה.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
he: אזהרה: משתמש זה לא יוכל להחליף חזרה.

en: Sort query log
he: מיין יומן שאילתה

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
he: ניתן למיין את טבלת השאילתות לפי סדר הרצת השאילתות או לפי משך יורד.

en: New value
he: ערך חדש

en: Session name
he: שם ההפעלה

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
he: יצר מספר נתון של משתמשים. אוופציונלית, מחק משתמשים נוכחיים.

en: How many users would you like to generate?
he: כמה משתמשים תרצה לייצר?

en: How many nodes would you like to generate?
he: כמה פרטי תוכן תרצה ליצר?

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
he: בלוקים, דפים ופונקציות שונות למפתחים.

en: Alias
he: מיקום

en: Rebuild
he: בנה מחדש

en: Data
he: נתונים

en: Any
he: הכל

en: About
he: אודות

en: Untranslated
he: לא מתורגם

en: Run cron
he: הרצת Cron

en: Uses
he: שימושים

en: Config
he: קונפיג

en: priority
he: עדיפות

en: Generating Content
he: ייצור תוכן

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Rebuild the theme registry on every page load
he: בנה את ה-theme registry בכל טעינת דף

en: Reinstall
he: התקן מחדש

en: Devel settings
he: הגדרות Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
he: מחק את כל המשתמשים (למעט משתמש עם מזהה 1) לפני יצירת משתמשים חדשים.

en: How old should user accounts be?
he: מה הגיל הנדרש לחשבונות משתמש?

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
he: גילאי המשתמשים יפוזרו באופן אקראי מהזמן הנוכחי אחורה עד לזמן הבחור.

en: How far back in time should the nodes be dated?
he: כמה זמן אחורנית יש לתארך פריטי תוכן.

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
he: תאריכי יצירת פריטי התוכן יפוזרו באופן אקראי החל מהזמן הנוכחי, אחורה עד לזמן הבחור.

en: Requires path.module
he: מצריך נתיב.מודול

en: Add an url alias for each node.
he: הוסף כינוי כתובת URL לכל פריט תוכן.

en: Devel generate
he: ייצור Devel

en: Rebuild Menu
he: בניה מחדש של התפריט

en: form
he: טופס

en: Invalid input
he: קלט לא חוקי

en: No modules selected.
he: לא נבחרו רכיבים.

en: No modules are available to uninstall.
he: אין רכיבים זמינים להסרה.

en: Total time
he: סה"כ

en: Libraries
he: ספריות

en: Switch users
he: החלפת משתמשים

en: Toolbar items
he: פריטי סרגל כלים

en: Route Name
he: שם נתיב
