Devel (8.x-2.1) - en to ml translation catalogue (44 entries)

en: Forms
ml: ഫോമുകള്‍

en: title
ml: തലക്കെട്ട്‌

en: value
ml: മൂല്യം

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Value
ml: മൂല്യം

en: Username
ml: ഉപയോക്താവിന്റെ നാമം

en: content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Comments
ml: അഭിപ്രായങ്ങൾ

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Search
ml: തിരയൂ

en: None
ml: ഇല്ല

en: Variable
ml: വേരിയബിൾ

en: Category
ml: വര്‍ഗ്ഗം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Open
ml: തുറക്കുക

en: Icon
ml: ഐക്കൺ

en: Time
ml: സമയം

en: Path
ml: വഴി

en: Vocabularies
ml: പദാവലികൾ

en: Modules
ml: മോഡ്യൂളുകൾ

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Mail
ml: മെയിൽ

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Configure
ml: സജ്ജമാക്കല്‍

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Provider
ml: ദാതാവ്

en: Front page
ml: പ്രധാനതാള്‍

en: Info
ml: വിവരം

en: Services
ml: സര്‍വിസുകള്‍

en: Uses
ml: ഉപയോഗങ്ങൾ

en: form
ml: ഫോം
