Devel (8.x-3.0-beta1) - en to ur translation catalogue (50 entries)

en: Forms
ur: فارم

en: title
ur: عنوان

en: value
ur: قیمت

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: content
ur: متن

en: Development
ur: ڈویلپمنٹ

en: Group
ur: گروپ

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Subject
ur: موضوع

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Comments
ur: تبصرے

en: Priority
ur: ترجیح

en: Action
ur: ایکشن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Variable
ur: ویری ایبل

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Open
ur: کھلا

en: Icon
ur: آئیکن

en: Time
ur: وقت

en: Views
ur: ویوز

en: Path
ur: پاتھ

en: Modules
ur: موڈیولز

en: Region
ur: علاقہ

en: ID
ur: شناخت

en: Mail
ur: مراسلہ

en: Configure
ur: ترتیب

en: Filter
ur: فلٹر

en: Provider
ur: سہولت کار

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: Front page
ur: سرورق

en: Blocks
ur: بلاکس

en: form
ur: فارم

en: Route Name
ur: روٹ کا نام
