Developer portal (8.x-2.0-alpha6) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Action
nl: Actie

en: On
nl: Aan

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: FAQ
nl: Veelgestelde vragen

en: Answer
nl: Antwoord

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Custom
nl: Aangepast

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Revisions
nl: Revisies

en: Mode
nl: Modus

en: Desc
nl: Aflopend

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Source file
nl: Bronbestand

en: Apply
nl: Toepassen

en: Add @type
nl: @type toevoegen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Asc
nl: Oplopend

en: Add @label
nl: @label toevoegen

en: Node operations bulk form
nl: Formulier voor bulkbewerkingen op nodes
