Demo Framework (8.x-2.0-rc4) - en to is translation catalogue (73 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Body
is: Meginmál

en: Pages
is: Síður

en: Delete
is: Eyða

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Article
is: Grein

en: Comments
is: Ummæli

en: More
is: Meira

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Icon
is: Táknmynd

en: Add
is: Bæta við

en: Format
is: Stílsnið

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Text
is: Texti

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Warning!
is: Viðvörun!

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Off
is: Af

en: Welcome
is: Velkomin(n)

en: Comment
is: Ummæli

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: System
is: Kerfi

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Text color
is: Litur á texta

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Logout
is: Útskrá

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Department
is: Deild

en: Hidden
is: Falið

en: French
is: Franska

en: Spanish
is: Spænska

en: Alignment
is: Jöfnun

en: author
is: höfundur

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: small
is: smátt

en: Blocks
is: Blokkir

en: Menus
is: Valmyndir

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: My account
is: Aðgangurinn minn

en: Account
is: Aðgangur

en: Sales
is: Sölur

en: Creator
is: Stofnandi

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: My Account
is: Minn aðgangur
