Demo Framework (8.x-2.0-rc9) - en to he translation catalogue (108 entries)

en: tags
he: תגיות

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Pages
he: עמודים

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Latest Articles
he: כתבות אחרונות

en: Article
he: כתבה

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: On
he: פעיל

en: Tags
he: תגיות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: view
he: צפיה

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Message
he: הודעה

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Help
he: עזרה

en: Icon
he: סמל

en: Add
he: הוספה

en: Format
he: פורמט

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Upload
he: העלאה

en: Picture
he: תמונה

en: type
he: סוג

en: Email
he: דוא"ל

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: Block
he: בלוק

en: Off
he: כבוי

en: Welcome
he: ברוך הבא

en: Comment
he: תגובה

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Gallery
he: גלריה

en: Advanced
he: מתקדם

en: Media
he: מדיה

en: System
he: מערכת

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Square
he: רבוע

en: Logout
he: יציאה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Department
he: מחלקה

en: Hidden
he: מוסתר

en: French
he: צרפתית

en: Spanish
he: ספרדית

en: Browser
he: דפדפן

en: Map
he: מפה

en: Alignment
he: יישור

en: author
he: מחבר/ת

en: Buttons
he: כפתורים

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Video
he: וידאו

en: Apply
he: החל

en: Copy
he: העתק

en: Blocks
he: בלוקים

en: Menus
he: תפריטים

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: Featured
he: מובלט

en: Account
he: חשבון

en: Embed
he: הטמעה

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: No content available.
he: אין תוכן זמין.

en: The specified file %name could not be uploaded.
he: לא ניתן להעלות את הקובץ %name.

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Library
he: ספריה

en: My Account
he: החשבון שלי

en: All content
he: כל התכנים

en: Main page content
he: תוכן

en: Recent content
he: תכנים אחרונים

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
he: השתמש בתוויות בכדי לקבץ כתבות בנושאים דומים לקטגוריות.

en: Add custom block
he: הוספת בלוק מותאם

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
he: השתמשו ב<em>מאמרים</em> עבור תכנים תלויי זמן כמו חדשות, הודעות לעיתונות או הודעות בבלוג.

en: Columns: 1
he: טור: 1

en: article
he: מאמר

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: Weight for row @number
he: משקל עבור שורה @number

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Management
he: ניהול

[ctx: Sort order]
en: Order
he: סדר

en: Default comments
he: תגובות ברירת המחדל

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Website feedback
he: משוב על האתר
