Demo Framework (8.x-2.0) - en to te translation catalogue (56 entries)

en: tags
te: వర్గాలు

en: Forms
te: ఫారాలు

en: Home
te: ముంగిలి

en: Title
te: శీర్షిక

en: Body
te: వివరము

en: Pages
te: పేజీలు

en: Content
te: సారము

en: Type
te: రకం

en: Subject
te: విషయం

en: Description
te: వివరణ

en: Language
te: భాష

en: Latest Articles
te: కొత్త వ్యాసాలు

en: Article
te: వ్యాసం

en: Comments
te: వ్యాఖ్యలు

en: Tags
te: ట్యాగులు

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: view
te: వీక్షించు

en: created
te: సృష్టించబడినది

en: Login
te: ప్రవేశించుము

en: Links
te: లంకెలు

en: Search
te: వెతుకు

en: Message
te: సందేశం

en: Image
te: బొమ్మ

en: Name
te: పేరు

en: Label
te: లేబుల్

en: Help
te: సహాయం

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: Add
te: చేర్చు

en: Format
te: ఆకృతి

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Upload
te: ఎక్కించు

en: Picture
te: చిత్రం

en: type
te: రకము

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: All
te: అన్నీ

en: Comment
te: వ్యాఖ్య

en: Location
te: ప్రాంతం

en: System
te: వ్యవస్థ

en: Address
te: చిరునామా

en: Code
te: కోడ్

en: Text color
te: పాఠ్యపు రంగు

en: First Name
te: మొదటి పేరు

en: Last Name
te: ఇంటి పేరు

en: Logout
te: నిష్క్రమించు

en: French
te: ఫ్రెంచ్

en: Spanish
te: స్పానిష్

en: Browser
te: విహారిణి

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: Administrator
te: నిర్వాహకుడు

en: Account
te: ఖాతా

en: The specified file %name could not be uploaded.
te: %name అను ఫైలు ని అప్లోడ్ చేయుట వీలుపడలేదు

en: - All -
te: - అన్ని -

en: View mode
te: వీక్షణ పద్ధతి

en: Full HTML
te: పూర్తి HTML
