Diba core (2.0.1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Social networks
fr: Réseaux sociaux

en: Search
fr: Rechercher

en: Feed
fr: Flux

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Tools
fr: Outils

en: Basic settings
fr: Paramètres de base

en: Sidebar left
fr: Barre de gauche

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Tabs
fr: Onglets

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Search...
fr: Chercher...

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Show breadcrumb
fr: Afficher le fil d'Ariane

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Hidden region
fr: Région masquée

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Site header
fr: Entête du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur
