Diba core (2.0.1) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Search
ro: Căutare

en: Feed
ro: Flux

en: Help
ro: Ajutor

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Header
ro: Cap

en: Tools
ro: Instrumente

en: Basic settings
ro: Setări de bază

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Tabs
ro: Taburi

en: Please wait...
ro: Vă rugăm să așteptați...

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Site header
ro: Antet sit

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator
