Diba core (2.0.2) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Feed
fa: خوراک

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Tools
fa: ابزارها

en: Basic settings
fa: تنظیمات پایه

en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

en: Newsletter
fa: خبرنامه

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Search...
fa: جستجو...

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
