Diba core (2.0.3) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Social networks
de: Soziale Netzwerke

en: Search
de: Suche

en: Feed
de: Newsfeed

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Tools
de: Werkzeuge

en: Basic settings
de: Grundeinstellungen

en: Sidebar left
de: Linke Seitenleiste

en: Top left
de: Oben links

en: Please wait...
de: Bitte warten...

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Search...
de: Suchen...

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Post content
de: Inhalt veröffentlichen

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Show breadcrumb
de: Pfadnavigation anzeigen

en: Footer second
de: Fußzeile 2

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Hidden region
de: Ausgeblendete Region

en: Toggle navigation
de: Navigation aktivieren/deaktivieren

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü
