Diba core (2.0.4) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Feed
id: Umpan

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Tools
id: Alat

en: Top left
id: Kiri atas

en: Tabs
id: Tab

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Newsletter
id: Kabar berlangganan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site header
id: Kepala situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
