Diba core (2.0.4) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Social networks
pt: Redes sociais

en: Search
pt: Pesquisar

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Basic settings
pt: As definições básicas

en: Top left
pt: Superior esquerdo

en: Tabs
pt: Separadores

en: Please wait...
pt: Por favor aguarde...

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer menu
pt: Menu de rodapé

en: Footer second
pt: Rodapé segundo

en: Footer third
pt: Terceiro rodapé

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Site header
pt: Cabeçalho do sítio

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: User account menu
pt: Menu de utilizador
