Diff (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (45 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Content type settings
fa: تنظیمات انواع محتوا

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Summary
fa: خلاصه

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Filter
fa: فیلتر

en: Fields
fa: فیلدها

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Hidden
fa: پنهان

en: Key
fa: کلید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Empty
fa: خالی

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Your settings have been saved.
fa: تنظیمات شما ذخیره شد.

en: Plugin
fa: افزونه

en: Standard
fa: استاندارد

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: simple
fa: ساده

en: Space
fa: فاصله

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Title: @title
fa: عنوان: @title

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Weight for @title
fa: وزن @title
