Diff (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Update
ar: تحديث

en: Format
ar: التنسيق

en: Theme
ar: حلة

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Filter
ar: انتقاء

en: Fields
ar: الحقول

en: Navigation
ar: الإبحار

en: Hidden
ar: مخفي

en: Key
ar: المفتاح

en: Revert
ar: استرجع

en: Empty
ar: فارغ

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Your settings have been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: Space
ar: فراغ

en: Raw
ar: سطر

en: About
ar: حول

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Entities
ar: الكيانات

en: Full content
ar: المحتوى الكامل

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
