Digital Signage Framework (2.4.4) - en to ur translation catalogue (34 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Priority
ur: ترجیح

en: Action
ur: ایکشن

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Size
ur: حجم

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Message
ur: پیغام

en: No log messages available.
ur: کوئ لاگ پیغامات موجود نہیں۔

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: High
ur: زیادہ

en: Low
ur: کم

en: Time
ur: وقت

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Normal
ur: عمومی

en: Items
ur: سرخیاں

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹
