Digital Signage Framework (2.4.6) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Priority
ar: الأولوية

en: Action
ar: إجراء

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: No log messages available.
ar: لا توجد رسائل سجل.

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: High
ar: مرتفعة

en: Low
ar: منخفض

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: Display
ar: العرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Custom
ar: مخصص

en: Count
ar: العدد

en: Normal
ar: طبيعي

en: Items
ar: أخبار

en: Desc
ar: تنازلي

en: General
ar: عام

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: normal
ar: عادية

en: Entity
ar: الكيان

en: Style
ar: نمط

en: Changed
ar: تم التغير

en: low
ar: منخفضة

en: high
ar: عالية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Publish
ar: انشر

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Critical
ar: حرج

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
