Display Builder (1.0.0-alpha4) - en to hy translation catalogue (46 entries)

en: User interface
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսը

en: Pages
hy: Էջեր

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Group
hy: Խումբ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Remove
hy: Հեռացնել:

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: None
hy: Ոչ մի

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: - None -
hy: - Չկա -

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Import
hy: Ներմուծել

en: Export
hy: Արտահանել

en: Label
hy: Պիտակ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Save
hy: Պահպանել

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Time
hy: Ժամանակ

en: View
hy: Դիտել

en: Format
hy: Ֆորմատ

en: History
hy: Պատմություն

en: Region
hy: Տարածաշրջան

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Updated
hy: Թարմացվել է

en: User
hy: Օգտագործող

en: Configure
hy: կարգավորել

en: Visibility
hy: Տեսանելիություն

en: Roles
hy: Դերեր

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Delete all
hy: Ջնջել բոլորը

en: System
hy: Համակարգ

en: Configuration
hy: Կոնֆիգուրացիա

en: Condition
hy: Վիճակ

en: Undo
hy: Չեղարկել

en: Info
hy: Ինֆո

en: Delete action
hy: Ջնջել գործողություն:
