Display Builder (1.0.0-alpha6) - en to ar translation catalogue (74 entries)

en: Forms
ar: النماذج

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Operations
ar: عمليات

en: Group
ar: المجموعة

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: None
ar: لا شيء

en: Logs
ar: سجلات

en: Message
ar: الرسالة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Help
ar: مساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Icon
ar: أيقونة

en: Time
ar: الوقت

en: Views
ar: الرؤى

en: View
ar: عرض

en: Format
ar: التنسيق

en: History
ar: الأرشيف

en: Region
ar: منطقة

en: Display
ar: العرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Theme
ar: حلة

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: مستخدم

en: Configure
ar: ضبط

en: Page
ar: الصفحة

en: Visibility
ar: الرؤية

en: Roles
ar: الأدوار

en: Published
ar: منشور

en: Fields
ar: الحقول

en: Conditions
ar: الشروط

en: System
ar: النظام

en: State
ar: الحالة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Edit view
ar: تحرير الرؤية

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Close
ar: إغلاق

en: Condition
ar: شرط

en: Hidden
ar: مخفي

en: Sources
ar: المصادر

en: Clear
ar: مسح

en: Undo
ar: تراجع

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Empty
ar: فارغ

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Duplicate
ar: استنساخ

en: Copy
ar: نسخ

en: Menus
ar: القوائم

en: Publish
ar: انشر

en: Redo
ar: إعادة

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Restore
ar: استرجاع

en: Context
ar: السياق

en: Any
ar: أي من

en: Paste
ar: لصق

en: User roles
ar: أدوار المستخدم

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Experimental
ar: تجريبي

en: Compact
ar: المدمج

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Confirm deletion
ar: تأكيد الحذف
