Display Builder (1.0.0-beta1) - en to lt translation catalogue (81 entries)

en: Forms
lt: Formos

en: User interface
lt: Vartotojo sąsaja

en: Pages
lt: Puslapiai

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Submit
lt: Siųsti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Group
lt: Grupė

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Remove
lt: Pašalinti

en: Description
lt: Aprašymas

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Logs
lt: Logai

en: Message
lt: Žinutė

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Back
lt: Atgal

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Help
lt: Pagalba

en: Default
lt: Numatytasis

en: Icon
lt: Piktograma

en: Time
lt: Laikas

en: Views
lt: Vaizdai

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Format
lt: Formatas

en: History
lt: Istorija

en: Region
lt: Sritis

en: Display
lt: Rodymas

en: Updated
lt: Atnaujinta

en: Theme
lt: Tema

en: User
lt: Narys

en: Configure
lt: Konfigūruoti

en: Page
lt: Puslapis

en: Visibility
lt: Matomumas

en: Roles
lt: Rolės

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Conditions
lt: Sąlygos

en: System
lt: Sistema

en: State
lt: Etapas

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Edit view
lt: Redaguoti vaizdą

en: Profile
lt: Profilis

en: Close
lt: Uždaryti

en: Condition
lt: Sąlyga

en: Hidden
lt: Paslėptas

en: Sources
lt: Šaltinis

en: Clear
lt: Išvalyti

en: Undo
lt: Atšaukti

en: Entity
lt: Esybė

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Empty
lt: Tuščia

en: Sidebar
lt: Šoninė juosta

en: Duplicate
lt: Kopijuoti

en: Copy
lt: Kopijuoti

en: Menus
lt: Meniu

en: Publish
lt: Paskelbta

en: Profiles
lt: Profiliai

en: Restore
lt: Atstatyti

en: Preset
lt: Numatyta

en: Context
lt: Kontekstas

en: Any
lt: Bet kuris

en: Menu items
lt: Meniu elementai

en: Step
lt: Žingsnis

en: User roles
lt: Narių rolės

en: Add preset
lt: Pridėti nustatymų rinkinį

en: Variants
lt: Variantai

en: Light
lt: Šviesi

en: - Any -
lt: - Bet kuris -

en: Compact
lt: Glaustai

en: Image field
lt: Paveikslėlio laukelis

en: Libraries
lt: Bibliotekos

en: Image style
lt: Paveikslėlio stilius

en: Dark
lt: Tamsiai

en: variants
lt: variantai
