Display Name (User Real Name) Field (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (49 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Markup
ja: マークアップ

en: Value
ja: 値

en: Required
ja: 必須

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Link Target
ja: リンク先

en: hidden
ja: 非表示

en: Components
ja: コンポーネント

en: Titles
ja: タイトル

en: Before
ja: 前

en: User
ja: ユーザー

en: -- none --
ja: -- なし --

en: Inline
ja: インライン

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Contains
ja: 含む

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Plain
ja: プレーン

en: Pattern
ja: パターン

en: Labels
ja: ラベル

en: Full name
ja: フルネーム

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: Hidden
ja: 非表示

en: Display Name
ja: 表示名

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Sources
ja: ソース

en: Display name
ja: 表示名

en: Middle
ja: 中

en: Footnotes
ja: フットノート

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Examples
ja: 例

en: Raw
ja: 未加工

en: contains
ja: 含む

en: Locked
ja: ロック

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Contains any word
ja: いずれかの単語を含む

en: has word
ja: 単語がある

en: Contains all words
ja: すべての単語を含む

en: has all
ja: すべてを持つ

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: Label display for @title
ja: @title のラベル表示

en: Label display
ja: ラベルの表示位置

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。
