Disqus (8.x-1.0-rc4) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Default
tr: Varsayılan

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Public Key
tr: Ortak Anahtar

en: Recent
tr: Son eklenenler

en: Red
tr: Kırmızı

en: People
tr: Kişiler

en: Green
tr: Yeşil

en: Blue
tr: Mavi

en: Orange
tr: Turuncu

en: The comment body.
tr: Yorum gövdesi.

en: The comment author's name.
tr: Yorum yazarının adı.

en: The time that the comment was created.
tr: Yorumun oluşturulduğu zaman.

en: Comment ID.
tr: Yorum ID'si.
