DJoz (1.0.0) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Register
da: Opret konto

en: Comments
da: Kommentarer

en: On
da: Tilsluttet

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Preview
da: Gennemse

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Other
da: Anden

en: Button
da: Knap

en: Full
da: Fuld

en: Token
da: Symbol

en: About
da: Om

en: User account
da: Brugerkonto

en: Search index
da: Søgeindex

en: Compact
da: Kompakt

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Full comment
da: Fuld kommentar

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Taxonomy term page
da: Termside

en: Fallback date format
da: Reservedatoformat

en: Search result highlighting input
da: Søgeresultat med fremhævelse af input

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: Default long date
da: Standard lang dato

en: Default medium date
da: Standard mellem dato

en: Default short date
da: Standard kort dato
