Documents library (1.0.0-beta1) - en to ar translation catalogue (49 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Tags
ar: وسوم

en: Download
ar: تحميل

en: Version
ar: النسخة

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Weight
ar: الوزن

en: The configuration options have been saved.
ar: تم حفظ خيارات الضبط.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: حقل

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: View
ar: عرض

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Theme
ar: حلة

en: Upload
ar: رفع

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Published
ar: منشور

en: Widget
ar: عنصر إدخال

en: Owner
ar: المالك

en: Features
ar: الخصائص

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Text area
ar: مساحة نص

en: Check boxes/radio buttons
ar: خانات اختيار/مربعات التحديد

en: Single on/off checkbox
ar: خانة اختيار نعم/لا وحيدة

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: About
ar: حول

en: Autocomplete
ar: الإكمال التلقائي

en: File upload
ar: رفع الملف

en: No fields available.
ar: لا حقول متاحة.

en: Generic file
ar: ملف عام

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
