Domain (2.0.0-beta4) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Item
ar: عنصر

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Language
ar: اللغة

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: all
ar: الكل

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: حقل

en: Default
ar: الافتراضي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Separator
ar: فاصل

en: Active
ar: نشط

en: Off
ar: إيقاف

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Domain
ar: النطاق

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Pattern
ar: النموذج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Reversed
ar: معكوس

en: empty
ar: فارغ

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Column
ar: العمود

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Route
ar: الطريق

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: all languages
ar: جميع اللغات

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight.
ar: الوزن.
