Domain (2.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (82 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Content
hu: Tartalom

en: Value
hu: Érték

en: Item
hu: Tétel

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Language
hu: Nyelv

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: all
hu: mind

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: Scheme
hu: Séma

en: Weight
hu: Súly

en: Delete configuration
hu: Beállítások törlése

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Field
hu: Mező

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: ID
hu: Azonosító

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Active
hu: Aktív

en: Off
hu: Ki

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Pattern
hu: Minta

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Token
hu: Vezérjel

en: Domain ID
hu: Domain azonosítója

en: Reversed
hu: Fordított

en: Environment
hu: Környezet

en: Base path
hu: Bázis útvonal

en: TRUE
hu: IGAZ

en: FALSE
hu: HAMIS

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: empty
hu: üres

en: Offset
hu: Eltolás

en: Domain status
hu: Domain állapot

en: Domain settings
hu: Domain beállítások

en: All affiliates
hu: Minden partner

en: Send to all affiliates
hu: Küldés minden partner oldalnak

en: Domains
hu: Domének

en: Affiliated content
hu: Partner tartalom

en: JavaScript select list
hu: JavaScript legördülő lista

en: Unordered list of links
hu: Hivatkozások rendezetlen listája

en: Domain Source
hu: Domén forrás

en: Column
hu: Oszlop

en: Formatter
hu: Formázó

en: Sort direction
hu: Rendezés iránya

en: Route
hu: Útvonal

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Available on current domain
hu: Az aktuális domain alól elérhető

en: Inspect
hu: Vizsgálat

en: Content count
hu: Tartalomszámláló

en: Current domain
hu: Aktuális domain

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: all languages
hu: minden nyelv

en: Use field template
hu: Mezősablon használata

en: Display all values in the same row
hu: Minden érték megjelenítése egy sorban.

en: Domain server information
hu: Domain kiszolgáló információ

en: First and last only
hu: Csak első és utolsó

en: Column used for click sorting
hu: Kattintásos rendezéshez használt oszlop

en: Domain configuration
hu: Tartománybeállítás

en: Weight.
hu: Súly.

en: Group by column
hu: Csoportosítás oszlop szerint

en: Group by columns
hu: Csoportosítás oszlopok szerint

[ctx: With modules]
en: Domains
hu: Domének

[ctx: With modules]
en: Domain aliases
hu: Domén álnevek

en: Domain administrator selection
hu: Domén adminisztrátor kiválasztása

en: Domain administrator
hu: Domén adminisztrátor

en: Domain Source settings
hu: Domén forrás beállításai

en: Domain source
hu: Domén forrás
