Domain Access (8.x-1.0-alpha14) - en to ur translation catalogue (27 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Value
ur: قیمت

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Default
ur: طے شدہ

en: ID
ur: شناخت

en: Filter
ur: فلٹر

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Sort direction
ur: مرتب سازی کی سمت

en: Route
ur: روٹ

en: « First
ur: » ابتدائی
