Domain Access (8.x-1.0-alpha15) - en to ar translation catalogue (72 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: List
ar: لائحة

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Default
ar: الافتراضي

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Separator
ar: فاصل

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Off
ar: إيقاف

en: Roles
ar: الأدوار

en: Hostname
ar: اسم المستضيف

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Last access
ar: آخر وصول

en: Domain
ar: النطاق

en: Desc
ar: تنازلي

en: Role
ar: الدور

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Pattern
ar: النموذج

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Member for
ar: مسجل بالموقع منذ

en: author
ar: مؤلف

en: People
ar: الأشخاص

en: Blocked
ar: ممنوع

en: Reversed
ar: معكوس

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Sort direction
ar: اتجاه الترتيب

en: Route
ar: الطريق

en: Display type
ar: نوع العرض

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: - All -
ar: - الكل -

en: Not restricted
ar: غير مقيد

en: Find and manage content.
ar: إيجاد وإدارة المحتوى

en: No people available.
ar: لا يوجد أشخاص.

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ar: إدارة حسابات المستخدمين والأدوار والصلاحيات.

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Weight.
ar: الوزن.
