Domain Access (8.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (75 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Scheme
fi: Skeema

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Default
fi: Oletus

en: Updated
fi: Päivitetty

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Configuration saved.
fi: Asetukset talletettu.

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Role
fi: Rooli

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Descending
fi: Laskeva

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: author
fi: kirjoittaja

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: TRUE
fi: TOSI

en: FALSE
fi: EPÄTOSI

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Domains
fi: Domainit

en: Affiliated content
fi: Domainien sisällöt

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Redirect status
fi: Uudelleenohjauksen tila

en: Default domain
fi: Oletusdomain

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Content count
fi: Sisällön määrä

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Master
fi: Isäntä

en: Domain configuration
fi: Verkkotunnuksen asetukset

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää
