Domain Access (8.x-1.0-alpha6) - en to nn translation catalogue (40 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: On
nn: På

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Weight
nn: Vekt

en: Name
nn: Namn

en: Default
nn: Standard

en: Updated
nn: Oppdatert

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Configuration saved.
nn: Oppsettet er lagra.

en: Off
nn: Av

en: Roles
nn: Roller

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Role
nn: Rolle

en: Ascending
nn: Stigande

en: Descending
nn: Synkande

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Member for
nn: Medlem i

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: - All -
nn: - Alle -

en: Find and manage content.
nn: Finn og behandle innhald.

en: Find and manage people interacting with your site.
nn: Finn og handsama folk som brukar nettstaden din.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.
