Domain (8.x-1.0-alpha7) - en to it translation catalogue (72 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Language
it: Lingua

en: more
it: altro

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Updated
it: Aggiornato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Configuration saved.
it: Configurazione salvata.

en: Off
it: Spento

en: Roles
it: Ruoli

en: Hostname
it: Nome host

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Domain
it: Dominio

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: Role
it: Ruolo

en: Ascending
it: Crescente

en: Descending
it: Decrescente

en: Pattern
it: Modello

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Member for
it: Iscritto da

en: author
it: autore

en: People
it: Persone

en: Blocked
it: Bloccato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Permission
it: Permesso

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Domains
it: Domini

en: Sort direction
it: Direzione ordinamento

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Redirect status
it: Stato redirezione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Not restricted
it: Non limitato

en: Find and manage content.
it: Trova e gestisci contenuti.

en: No people available.
it: Nessuna persona disponibile.

en: Find and manage people interacting with your site.
it: Trova e gestisci le persone che interagiscono con il tuo sito.

en: Bulk update
it: Aggiornamento di massa

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
it: Gestisci profili utente, ruoli e permessi.

en: Master
it: Principale

en: Domain configuration
it: Configurazione dominio

en: With selection
it: Con la selezione

en: Find and manage content
it: Trova e gestisci contenuti

en: Name or email contains
it: Nome utente o e-mail contenente
