Domain Access (8.x-1.0-alpha9) - en to is translation catalogue (50 entries)

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Configuration saved.
is: Stilling vistuð.

en: Off
is: Af

en: Roles
is: Hlutverk

en: Hostname
is: Vélarheiti

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Role
is: Hlutverk

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Member for
is: Meðlimur í

en: author
is: höfundur

en: People
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Permission
is: Réttindi

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Not restricted
is: Ekki takmarkað

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
is: Sjá um notendaaðgang, rullur og réttindi.
