Domain Access (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (83 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: all
fa: همه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Separator
fa: جداکننده

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Off
fa: خاموش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Domain
fa: دامنه

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Role
fa: نقش

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Pattern
fa: الگو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Member for
fa: عضو به مدت

en: author
fa: نویسنده

en: People
fa: افراد

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Reversed
fa: معکوس

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Permission
fa: مجوز

en: empty
fa: خالی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Column
fa: ستون

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Route
fa: مسیر

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: No people available.
fa: هیچ فردی در دسترس نیست.

en: Find and manage people interacting with your site.
fa: یافتن و اداره افراد در تعامل با سایت شما.

en: all languages
fa: تمامی زبان‌ها

en: Bulk update
fa: به‌روزرسانی جمعی

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fa: مدیریت حساب‌های کاربری، نقش‌ها و مجوزها.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Display all values in the same row
fa: نمایش همه‌ی مقادیر در یک سطر

en: First and last only
fa: فقط اولین و آخرین

en: With selection
fa: با انتخاب شده‌ها

en: Name or email contains
fa: نام یا نشانی پست الکتونیکی شامل
