Domain Access (8.x-1.0-beta3) - en to kn translation catalogue (57 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Scheme
kn: ಸ್ಕೀಮ್

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Ascending
kn: ಏರಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Descending
kn: ಇಳಿಕೆ ಕ್ರಮದಲ್ಲಿ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Domain ID
kn: ಡೊಮೈನ್ ಐಡಿ

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Environment
kn: ವಾತಾವರಣ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Editors
kn: ಸಂಪಾದಕಗಳು

en: Domain name
kn: ಡೊಮೈನ್‌ ಹೆಸರು

en: Inspect
kn: ಪರಿಶೀಲಿಸು
