Domain (8.x-1.0-beta5) - en to sv translation catalogue (102 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: all
sv: alla

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Scheme
sv: Schemaläggning

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Field
sv: Fält

en: Default
sv: Förvald

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Separator
sv: Avskiljare

en: All
sv: Alla

en: Active
sv: Aktiv

en: Off
sv: Av

en: Roles
sv: Roller

en: Hostname
sv: Värdnamn

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Last access
sv: Senast åtkomst

en: Domain
sv: Domän

en: Desc
sv: Fallande

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Role
sv: Roll

en: Link text
sv: Länktext

en: Redirect
sv: Omdirigera

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Pattern
sv: Mönster

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Domain ID
sv: ID-nummer för domän

en: Member for
sv: Medlem i

en: author
sv: författare

en: People
sv: Personer

en: Blocked
sv: Spärrad

en: Reversed
sv: Omvänd

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Environment
sv: Miljö

en: Base path
sv: Grundsökväg

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: TRUE
sv: SANT

en: FALSE
sv: FALSKT

en: Permission
sv: Behörighet

en: empty
sv: tom

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Editors
sv: Redigerare

en: Domains
sv: Domäner

en: Column
sv: Kolumn

en: Formatter
sv: Formaterare

en: Sort direction
sv: Riktning för sortering

en: Route
sv: Rutt

en: Display type
sv: Typ av visning

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: No people available.
sv: Inga personer tillgängliga.

en: Find and manage people interacting with your site.
sv: Hitta och hantera personer som använder din webbplats.

en: all languages
sv: alla språk

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
sv: Hantera användarkonton, roller och behörigheter.

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Use field template
sv: Använd fältmall

en: Display all values in the same row
sv: Visa alla värden på samma rad

en: First and last only
sv: Enbart första och sista

en: Column used for click sorting
sv: Kolumn som används för klickbar sortering

en: Domain configuration
sv: Konfiguration av domän

en: With selection
sv: Med urval

en: Group by column
sv: Gruppera baserat på kolumn

en: Group by columns
sv: Gruppera baserat på kolumner

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll

en: Name or email contains
sv: Namn eller e-post innehåller
