Domain (8.x-1.0-beta8) - en to da translation catalogue (62 entries)

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Item
da: Element

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: all
da: alle

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Scheme
da: Skema

en: Weight
da: Vægt

en: Delete configuration
da: Slet konfiguration

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Field
da: Felt

en: Default
da: Standard

en: Separator
da: Skilletegn

en: Active
da: Aktiv

en: Off
da: Afbrudt

en: Hostname
da: Værtsnavn

en: Domain
da: Domæne

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Link text
da: Linktekst

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Pattern
da: Mønster

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Token
da: Symbol

en: Make default
da: Gør til standard

en: Reversed
da: Omvendt

en: Base path
da: Basissti

en: TRUE
da: SAND

en: FALSE
da: FALSK

en: empty
da: tom

en: Offset
da: Forskydning

en: Editors
da: Redaktører

en: Domains
da: Domæner

en: Column
da: Kolonne

en: Formatter
da: Formatering

en: Sort direction
da: Sorteringsretning

en: Route
da: Rute

en: Display type
da: Display-type

en: Default domain
da: Standarddomæne

en: Inspect
da: Inspicér

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: all languages
da: alle sprog

en: Use field template
da: Brug feltskabelon

en: Display all values in the same row
da: Vis alle værdier i den samme række

en: First and last only
da: Kun første og sidste

en: Column used for click sorting
da: Kolonne til brug for kliksortering

en: Domain configuration
da: Domænekonfiguration

en: Weight.
da: Vægt.

en: Group by column
da: Gruppér efter kolonne

en: Group by columns
da: Gruppér efter kolonner
