Domain (8.x-1.0-beta8) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Item
fa: آیتم

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Language
fa: زبان

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: all
fa: همه

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: فیلد

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: شناسه

en: Separator
fa: جداکننده

en: Active
fa: فعال

en: Off
fa: خاموش

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Domain
fa: دامنه

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Link text
fa: متن پیوند

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Pattern
fa: الگو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Reversed
fa: معکوس

en: empty
fa: خالی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Column
fa: ستون

en: Sort direction
fa: جهت مرتب سازی

en: Route
fa: مسیر

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: all languages
fa: تمامی زبان‌ها

en: Display all values in the same row
fa: نمایش همه‌ی مقادیر در یک سطر

en: First and last only
fa: فقط اولین و آخرین
